Žena regionu Praha podporuje Český národní registr dárců dřeně

Ve čtvrtek 9. dubna 2015 byly slavnostně vyhlášeny vítězky projektu Žena regionu. Ženou kraje Praha se stala naše nominantka Jitka Košínová. Již tradiční celostátní soutěž Žena regionu má za cíl zviditelnit ty ženy, které se aktivně podílejí na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají ostatním. Tyto ženy se na vás neusmívají z obálek módních a lifestylových časopisů, ani je nenajdete v žebříčku nejbohatších a nejúspěšnějších lidí, ale své bohatství mají někde jinde − rozdávají úsměvy a otevírají svá srdce těm, kteří potřebují jejich pomoc a pozornost. Mnohdy postávají skromně v koutě, své úspěchy ne vždy ventilují do světa, a tak veřejnost a média o jejich smysluplných aktivitách nemají sebemenší ponětí. Cílem soutěže Žena regionu je toto změnit!

ČNRDD letos do tohoto projektu přihlásil Jitku Košínovou z Prahy: ženu, kterou leukémie nejenže nesrazila na kolena, ba co víc – dala jí obrovskou chuť do života a elán pomáhat lidem, které postihlo (anebo postihne) to, co ji v roce 2013... Jitka totiž nesedí doma se založenýma rukama. Naopak velmi akčně pomáhá s šířením povědomí o dárcovství kostní dřeně. Pro dárce maličkost, pro pacienta záchrana života! V září 2014 uspořádala pochod na Sněžku, sama se ho zúčastnila, aby ukázala, co může člověk po transplantaci kostní dřeně dokázat. Nyní si chystá přednášky pro studenty středních škol, aby vstoupili do Českého národního registru dárců dřeně, podílí se na přípravě vzdělávacího videa pro pacienty s leukémií a shání na jeho vznik finanční prostředky od potenciálních sponzorů.

Video ze slavnostního vyhlášení 6. ročniku Žena regionu ZDE

1

Jitka Košínová byla organizátory soutěže pozvána do Senátu Parlamentu ČR. To znamenalo příjemné zjištění: Stala se Ženou regionu Praha!

2

Do Senátu ji doprovodil Mgr. Daniel Pagáč, ředitel ČNRDD. Jitce Košínové blahopřála a o transplantaci kostní dřeně s ní se zájmem hovořila pražská senátorka prof. MUDr. Eva Syková, DrSc.

3

Vzápětí naší výherkyni srdečně blahopřáli zástupci hlavního partnera soutěže České podnikatelské pojišťovny, a.s.

4

Vítězky jednotlivých regionů se nakonec všechny sešly s několika senátory a prohlédly si reprezentační prostory Valdštejnského paláce, kde Senát sídlí.

5

Ještě ten den se v pražském hotelu Ambasador konal slavnostní večer soutěže Žena regionu za účasti vítězek a VIP hostů z řad politiků a umělců.

6

V průběhu večera měla Jitka Košínová příležitost vyzvat všechny přítomné k podpoře Českého národního registru dárců dřeně. Poděkovala lékařům z hemato-onkologie v Hradci Králové za záchranu života.