Prestižní plzeňské organizace společně pomohly Českému národnímu registru dárců dřeně

V pátek 27. března 2015 fotbalisté FC Viktoria Plzeň spolu se změstnanci generálního partnera klubu společnosti Doosan Škoda Power vstoupili do našeho registru. Náběr nových dobrovolníků v řadách sportovců probíhal v úzké spolupráci s generálním partnerem klubu, společností Doosan Škoda Power. Právě v plzeňském sídle společnosti Doosan celý náběr probíhal, vedle fotbalistů Viktorie vstoupila do registru také více než dvacítka zaměstnanců strojírenského gigantu, finální počet doplnili také přizvaní studenti Západočeské univerzity.

"Jsme velmi rádi, že Viktoria se s námi opakovaně spojila a pomáhá dobré věci. Viktoria zažívá velmi úspěšné sportovní období, o to více si ceníme ochoty klubu i samotných hráčů podpořit v nabitém kalendáři dobrou věc," řekla k akci vedoucí Koordinačního centra našeho registru MUDr. Jana Navrátilová. "Věříme, že aktivní vstup fotbalistů Viktorky může být impulsem k podobnému kroku také pro řadu jejich fanoušků."

"Viktoriáni poprvé vstupovali do registru před třemi a půl roky, rádi jsme se tuto spolupráci zopakovali. Oslovení fotbalisté neváhali ani minutu, velmi si vážíme také aktivní spolupráci Doosan Škoda Power a zástupů Západočeské univerzity. Je skvělé, že tři prestižní plzeňské organizace jsou schopny společně pomoci dobré věci a snad také ukázat cestu dalším adeptům vstupu do ČNRDD," řekl k akci tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

"Je pro nás ctí být hostitelem i přímým účastníkem podobné akce. S Viktorií nás vedle obchodního vztahu spojuje množství aktivit na poli dobrovolnictví a charitativní činnosti, tento projekt plynule na minulé projekty navazuje. Velký zájem našich zaměstnanců nás velmi potěšil," okomentoval akci manažer komunikace Doosan Škoda Power Ivan Chovanec.
FC Viktoria Plzeň předala zároveň zástupcům Nadace pro transplantace kostní dřeně dárkový šek v hodnotě 33 000 korun.

Video: Viktoriáni opět vstupovali do registru dárců dřeně

1
2
3
4
5
6