Vysokoškoláci z Českých Budějovic mají zájem zapsat se někomu do života

V úterý 12. května 2015 odpoledne se studenti Jihočeské univerzity seznámili s tématem dárcovství kostní dřeně.

Zavítala mezi ně MUDr. Jana Vondráková z Nemocnice České Budějovice, která odborně a zároveň srozumitelně studentům během své přednášky vysvětlila potřebu vstupu mladých lidí do ČNRDD. Přednáška zaujala na 70 studentů, kteří ji nejen ohodnotili na výbornou, ale vzápětí se z nich 22 rozhodlo ihned na místě do našeho registru vstoupit. Další studenti přislíbili, že si vstup promyslí a přijdou se zapsat rovnou na Transfuzní oddělení nemocnice.

S přednáškou ale nebyli nadšeni pouze studenti. S pozorností a zájmem vysokoškoláků byla spokojena i přednášející lékařka včetně vedení univerzity. A tak si hned na místě domluvili další přednášku během příštího semestru.

1

Někteří studenti využili možnosti a do ČNRDD vstoupili ihned na místě bezprostředně po skončení přednášky MUDr. Vondrákové.

2

Po vyplnění přihlášky si nechali odebrat ampulku krve z předloktí. Rozšířit řady dobrovolníků ČNRDD bylo rychlé a jednoduché!

3

Závěrečné společné foto lékařky, zdravotní sestry, zástupců školy a studentů před roll-upem naší Nadace pro transplantace
kostní dřeně.