Další pražští strážníci vstoupili do ČNRDD

V úterý 10. června 2014 proběhl druhý hromadný odběr vzorku krve dvaadvaceti pražských strážníků, kteří se rozhodli vstoupit do našeho registru a podpořit tím možnost záchrany lidského života. Registraci strážníků přímo v budově ředitelství městské policie prováděla MUDr. Michaela Kořánová, hematoložka z Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích.

Pražští strážníci začali s ČNRDD spolupracovat v loňském roce a v současné době je jich v našem registru zaevidováno na padesát. Strážník z Prahy 5 Svatopluk Houšť se v roce 2008 stal dárcem kostní dřeně a zachránil tak život jinému člověku. Městská policie Praha podpořila nábor mimo jiné i tím, že vstupní poplatek za vyšetření vzorku krve zaměstnanců starších 35 let uhradí z prostředků Fondu zaměstnavatele.

Proč jsem se rozhodl vstoupit do registru dárců kostní dřeně? Video s odpověďmi některých strážníků ZDE

1

Tak jako každý, kdo vstupuje do registru, museli strážníci vyplnit jednoduché dotazníky – kontakt na sebe a základní údaje o zdravotním stavu.

2

Poté s nimi o vyplněných údajích o zdravotním stavu promluvila MUDr. Michaela Kořánová. Individuálně dávala souhlas k zaregistrování.

3

Stačí trochu krve a je to! Nyní už vzorek v laboratoři vyšetří na tzv. transplantační znaky a výsledek uloží do databáze potenciálních dárců.