ČNRDD pořádal tiskovou konferenci při příležitosti významných aktualit

V úterý 23. září 2014 se konala v pražském hotelu Jalta tisková konference za mimořádného zájmu médií – televizních štábů České televize, Novy, Primy a TV Barrandov; Českého rozhlasu, tiskových agentur ČTK a Mediafax, dále 26 novinářů z tištěných i internetových médií.

Registr měl dvě zásadní informace, s nimiž se novinářům prezentoval. První byla zpráva o dosažení počtu 50 000 zaregistrovaných potenciálních dárců. Druhou novinkou bylo oznámení jmen dvou patronů programu dárcovství kostní dřeně – biskupa Václava Malého a herce Ondřeje Vetchého.

K novinářům hovořili hosté Viktor Kyndr (50 000. dárce) a Ondřej Vetchý (patron dárcovství), za organizátory:
doc. MUDr. Samuel Vokurka, Ph.D., předseda správní rady Nadace pro transplantace kostní dřeně
Mgr. Daniel Pagáč, MBA, ředitel ČNRDD
MUDr. Pavel Jindra, Ph.D., vedoucí lékař ČNRDD
MUDr. Jana Navrátilová, vedoucí Koordinačního centra ČNRDD.

ČNRDD srdečně děkuje všem novinářům za jejich zájem o téma dárcovství kostní dřeně, zároveň děkuje řediteli hotelu Jalta panu Danielu Řepovi za bezplatný pronájem konferenčních prostor s veškerou potřebnou technikou.

1

Poslední minuty před zahájením tiskové konference – zkouška zvuku, světel, nastavení kamer, zapnutých diktafonů.

2

Jako první se ujal slova MUDr. Pavel Jindra, Ph.D. (zcela vpravo). Vysvětlil, že se registr pyšní číslem 50 000 dárců, ale zároveň se s oním číslem nemůže spokojit.

3

Na nezapomenutelné dárce z 22leté historie Českého národního registru dárců dřeně zavzpomínala MUDr. Jana Navrátilová.

4

O finančním zabezpečení činnosti registru prostřednictvím Nadace pro transplantace kostní dřeně informoval přítomné novináře doc. MUDr. Samuel Vokurka, Ph.D.

5

Mgr. Daniel Pagáč, MBA, (vlevo) srovnal velikostí a významem ČNRDD s dalšími registry v Evropě. Informoval o patronech programu dárcovství kostní dřeně.

6

Herec Ondřej Vetchý vysvětlil své pohnutky, proč sám již před lety do ČNRDD vstoupil a z jakého důvodu ho podporuje, proč se stává patronem programu dárcovství kostní dřeně.

7

Viktor Kyndr, 50 000. dárce, pobavil účastníky tiskové konference svou příhodou, jak šel dávat krev a místo toho vstoupil do registru dárců kostní dřeně.

8

MUDr. Pavel Jindra., Ph.D., vedoucí lékař ČNRDD, a 50 000. dárce Viktor Kyndr při neformální části tiskové konference.

9

Tisková konference se konala v centru Prahy, v hotelu Jalta*****. Poskytnutí konferenčních prostor a veškeré potřebné techniky bylo sponzorským darem vedení hotelu.