pozvánka na akci

2.7.2019
Praha

POZVÁNKA

Police Symphony Orchestra zahraje pro registr dárců dřeně a ilustrátorku Elišku Podzimkovou na piazzettě Národního divadla

Pozvánka, Praha, 2. července 2019

Srdečně vás zveme na další ze série náborů k nám do registru. Tentokrát jsme spojili síly s dobročinným orchestrem Police Symphony Orchestra, který během své Busking tour projede Českou republiku, skvěle vám zahraje a výtěžek z koncertů pošle tam, kam to bude nejvíce potřeba.


V rámci zmiňované Busking Tour budete mít možnost zapsat se do registru dárců kostní dřeně, a to přímo po širým nebem – na piazzettě Národního divadla v Praze. Více jak padesátičlenný orchestr na místě zahraje populární hity v symfonické úpravě, filmové melodie i klasiku. Na akci se navíc potkáte s ilustrátorkou Eliškou Podzimkovou, která právě rozjíždí projekt PLEŠOUNI – půjde o animovaný seriál pro dětské onkologické pacienty, kteří se octli v nelehké životní situaci a onemocněli rakovinou. A právě tento projekt finančně podpoří orchestr, a to výtěžkem z úterního koncertu.

„Na počátku procesu léčby se celá rodina i s dítětem ocitnou v naprosto odlišné životní situaci. Od doktorů slyší spousty informací, ze kterých jde hlava kolem. Pamatuji si okamžik, kdy mi paní psycholožka kreslila všechno na papír a vysvětlovala mi, co probíhá v mém těle. Bylo pro mě důležité alespoň trochu pochopit, co se děje, a vědět, proč mi třeba vypadají vlasy a proč nemůžu mezi kámoše do školy. Proto jsem se rozhodla udělat animovaný seriál pro děti na onkologii, který se jim pokusí tyhle věci vysvětlit hravou formou. Věřím, že pomůže jak dítěti, tak i celé rodině být na této nelehké cestě o něco pozitivnější,“ vysvětlila smysl projektu Podzimková, která si náročnou nemocí (Hodgkinův lymfom) sama prošla.

Kdy: 2. července 2019 od 16:00 do 19:00
Kde: piazzetta Národního divadla (Nám. Václava Havla, Praha)
Link na akci: https://www.facebook.com/events/318667755744971/

Zápis do registru spočívá ve vyplnění formuláře a následném odběru vzorku formou stěru z dutiny ústní. Celý proces zabere cca 15 minut. Pro zápis budete potřebovat pouze kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Základními podmínkami pro vstup do registru je věk 18–35 let a dobrý zdravotní stav.