pozvánka na akci

27.4.2019
Klatovy

POZVÁNKA

54. Rallye Šumava se blíží a my budeme u toho! Zapište se mezi závody k nám do registru

Silná auta, české i zahraniční posádky, krásné prostřední šumavských Klatov. To je Rallye Šumava Klatovy, jeden z nejprestižnějších motoristických závodů u nás. Letos navíc s možností zapsat se do Českého národního registru dárců dřeně a darovat tak šanci na život.

Součástí v pořadí již 54. rallye na Šumavě bude jako obvykle i závod historických vozů a diváci se mají podle organizátorů na co těšit. Čeká je neskutečná přehlídka špičkové techniky minulých let, uvidí například hned několik Fordů Sierra Cosworth, BMW M3 či Mercedes Benz 190E. V závodě soudobých posádek se pak všichni příchozí mohou těšit na špičku domácí soutěžní scény – Jana Kopeckého, Václava Pecha a Filipa Mareše.

Mezi samotnými starty ale diváky srdečně přivítáme v budově ředitelství Rallye Šumava, kde bude probíhat zápis potenciálních dárců kostní dřeně.

Kdy: 27. dubna od 8:00 do 16:00
Kde: Ředitelství Rallye Šumava (Rozvojová zóna 500, Janovice nad Úhlavou)
Link na akci: https://www.facebook.com/events/353822518567744/

Zápis do registru spočívá ve vyplnění formuláře a následném odběru vzorku formou stěru z dutiny ústní. Celý proces zabere cca 15 minut. Pro zápis budete potřebovat pouze kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Základními podmínkami pro vstup do registru je věk 18-35 let a dobrý zdravotní stav.