pozvánka na akci

18.4.2019
Ústí nad Labem

POZVÁNKA

Zapište se společně s modelkou Veronikou Kašákovou k nám do registru dárců dřeně

Co spojit letošní Velikonoce s dobrým skutkem? Je to snazší, než si myslíte. Ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje totiž na Zelený čtvrtek pořádáme nábor do Českého národního registru dárců dřeně. Tak se před odjezdem na svátky stavte a darujte šanci na život vážně nemocným dětem i dospělým.

Patronkou akce se stala modelka a zakladatelka Nadačního fondu VK Veronika Kašáková, se kterou se ten den můžete osobně setkat.

„Je to pro mě velká čest být patronkou této akce. Každá pomoc je velice důležitá, a pokud darováním kostní dřeně zachráníme alespoň jeden lidský život, má to obrovský smysl. Je to největší dar, který člověk člověku může dát – život,“ říká Kašáková, zakladatelka Nadace VK, která pomáhá dětem z dětských domovů.

První letošní zápis na Ústecku se uskuteční:

Kdy: 18. dubna 2019 od 11:00 do 15:30
Kde: Krajský úřad Ústeckého kraje, Velká Hradební 3118/48, Ústí nad Labem
Link na akci: https://www.facebook.com/events/2207158019366054/

Zápis do registru spočívá pouze ve vyplnění formuláře a následném odběru vzorku formou stěru z dutiny ústní. Celý proces zabere cca 15 minut. Pro zápis budete potřebovat jen kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Základními podmínkami pro vstup do registru je věk 18-35 let a dobrý zdravotní stav.