Pomozte probudit Ústecký kraj!

V jednotlivých regionech Ústeckého kraje je z celkového počtu 83 197 dárců plzeňského registru dárců dřeně zapsáno přes 5 000 dobrovolných dárců (v Ústí nad Labem 925 ). Z toho již 19 darovalo kostní dřeň nemocným! Mezi občany kraje se už delší dobu šíří osvěta, jak ohledně dárcovství krve, tak zapsání do Českého národního registru dárců dřeně.

Ústecká firma ADLER má velmi zajímavý zvyk. Každý měsíc zve své zaměstnance na tématickou snídani. Na té říjnové si přítomní vyslechli MUDr. K. Váchovou z Masarykovy nemocnice, která vysvětlovala vše o nezbytnosti dárcovství krve a kostní dřeně. Přednáška měla skvělý ohlas. Z mnohem většího počtu přihlášených se k odběru dostavilo pouze sedm, neboť některým v tom zabránilo akutní onemocnění. Z těch sedmi statečných se zapsali tři zaměstnanci i do ČNRDD. A protože se akce zalíbila, rozhodlo vedení firmy vyhlásit 2x do roka dobrovolný odběr krve a tím rovněž otevřít prostor i pro přihlášení do Registru dárců.

Chtěli byste následovat firmu ADLER? Chcete u vás v podniku nebo na škole udělat podobný nábor? Obraťte se na nás nebo na nejbližší náběrové centrum.

Rádi vám pomůžeme!