Staň se pokrevním bratrem

Ve dnech 6. - 7.7.2018 se konal v rámci festivalu Boskovice 2018 nábor nových členů do Českého národního registru dárců dřeně. Pod názvem „Staň se pokrevním bratrem“, který byl vymyšlený pro tuto příležitost iniciátorkou Drahou Kračmárovou (předsedkyní spolku PaLetA), se konal nábor poprvé. Celé přípravy, organizace a realizace se ujal zapsaný spolek ALMA MATER z Bohumína, který má tímto na svém kontě za 1.pololetí letošního roku již přes 200 zapsaných nových potenciálních dárců kostní dřeně.

Skvělý úspěch v Boskovicích - 56 nových dárců a to nejen z Boskovic, ale i z Brněnska, a přihlásil se i velký počet osob z Prahy. Tento krásný výsledek nastartuje jistě do budoucna další pokračování.

Festival, letos už jeho 26. ročník, pořádá Unijazz. Dobrovolnický spolek PaLetA z.s. pořádající kulturní a charitativní akce v Letovicích a okolí po domluvě s Unijazzem podnikla v rámci festivalu pouze samotný nábor “Staň se pokrevním bratrem”.

Iniciátorka náboru má na svém kontě už několik, v minulosti úspěšných akcí, jako např. loňský zápis na Přírodovědecké fakultě UK spolu s Alžbětou Vachelovou nebo v Letovicích a Lanškrouně spolu s paní Zdenou Wasserbauerovou, či letošní v Blansku opět se spolkem ALMA MATER..


Všem, kteří se o nábor zasloužili i nově zapsaným dárcům děkujeme!

1
2
O nábor se staral 4 členný tým: Dagmar Knýblová ze spolku Alma Mater v Bohumíně, Martina Bielanová, Martin Matuška (dobrovolník z Blanska) a Jana Purketová (členka PaLetA, z. s.).
3