Sedmička je šťastné číslo

Dne 23.6.2018 se sešlo na prvním Dnu zdraví kolem tisícovky lidí. Akce se konala v Zítkových sadech v Praze a uspořádalo ji ve spolupráci se svými pražskými přímo řízenými organizacemi Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Po celý den byli na místě k dispozici odborníci a lékaři ze špičkových zdravotnických zařízení ke konzultacím a základnímu vyšetření. „Cílem této akce bylo mezi občany vzbudit větší zájem o péči o své zdraví a prevenci. Neustále řešíme otázku, jak lidi léčit, ale stejně důležité je také nemocím předcházet. Proto jsme se rozhodli uspořádat tuto osvětovou preventivní akci pro širokou veřejnost a nabídnout občanům základní vyšetření, odborné poradenství, informace o tom, jak o své zdraví správně pečovat, i o tom, kde hledat odbornou pomoc,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Tento den byl i úspěšný pro náš registr. Mezi návštěvníky akce se našlo 7 nových dárců.

Podvečerní program zakončilo vystoupení kapely The Tap Tap, která od 17 hodin roztančila Zítkovy sady. Jednu písničku si s kapelou již zapíval i ministr Adam Vojtěch.

Na akci se podílely tyto organizace: Všeobecná fakultní nemocnice, Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Nemocnice Na Bulovce, Nemocnice Na Homolce, Revmatologický ústav, Endokrinologický ústav, Ústav hematologie a krevní transfúze, Státní ústav pro kontrolu léčiv, Hygienická stanice hl. m. Prahy, Národní ústav duševního zdraví, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, Český národní registr dárců dřeně a pacientské organizace.

1
Zleva: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, paní Věra Šilerová
2
Zleva: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, paní Věra Šilerová, Daniel Pagáč, ředitel ČNRDD