Hokej na dřeň

V sobotu 17. února 2018 se ve Vsetíně uskutečnil již potřetí speciální hokejový zápas, jehož cílem byla propagace Českého národního registru dárců dřeně a nábor nových dárců.

Hokej na dřeň 3 přivedl do našeho registru 41 potenciálních dárců kostní dřeně, kteří mohou dát naději k záchraně života nemocných s leukémií či dalšími závažnými poruchami krvetvorby. Hráči Vsetína navíc tentokrát nastoupili ve speciálních dresech, výtěžek internetové aukce podpořil nákup vybavení pro novou internu vsetínské nemocnice.

Na zimním stadionu na Lapači zápis do registru zajišťoval tým hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice v čele s primářkou MUDr. Janou Pelkovou, přijela i naše stálá spolupracovnice ze Zlínského kraje Zdenka Wasserbauerová. "Transplantace kostní dřeně je pro nemocné často jediná šance na záchranu života, proto je vstup do registru tak důležitý. V posledních letech transplantace pomohla i dvěma dětem ze zdejšího regionu Kubíkovi z Ratiboře a Kačence z Hošťálkové," připomněla Zdenka.

"Jako studentka zdravotní školy vím, jak je dárcovství kostní dřeně důležité, proto jsem se přišla zapsat do registru," uvedla osmnáctiletá Alžběta Pechancová. Právě osmnáct let je nejnižší možný věk pro zápis do registru.  Český národní registr dárců kostní dřeně, se kterým Vsetínská nemocnice spolupracuje, pak přijímá zájemce o vstup do věku 35 let.

Třetí pokračování akce Hokej na dřeň oslovilo fanoušky nejen ze Vsetínska. "Když přijedeme na návštěvu za rodinou, rádi se přijdeme podívat na hokej. O vstupu do registru jsem uvažovala už dávno, teď jsem využila této možnosti," vysvětlila Eva Jirásková z Olomoucka.

Vsetínský hokejový klub již tradičně připravil perfektní zázemí pro nábor do registru. "Jsem rád, že třetí pokračování Hokeje na dřeň oslovilo opět řadu potenciálních dárců. Za tři roky konání akce jich už bude ke sto padesáti. Věřím, že se v aukci prodají i všechny dresy a podpoří nemocnici," komentoval jednatel VHK Vsetín Daniel Tobola.

Fotografie vykreslují atmosféru vstupu do ČNRDD při akci Hokej na dřeň.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12