73 nových potenciálních dárců ve Vyškově

V pondělí 2. října 2017 se zapsali do Českého národního registru dárců dřeně vyškovští příznivci ragby.

Akce se uskutečnila v Areálu Jana Navrátila pod záštitou ragby klubu JIMI RC VYŠKOV. Motivací byla informace z médií, že lékaři intenzivně hledají vhodného dárce kostní dřeně pro roční holčičku Julinku z Kroměříže a dárce zatím nenašli.
Mezi zájemci o vstup do ČNRDD byli ragbysté JIMI RC VYŠKOV a ragbystky týmu VyDra, což je společenství mezi ženskými týmy Vyškov a Dragon Brno. Veliké poděkování patří těm, kteří akci na facebooku předem sdíleli, zveřejňovali a zvali své přátele, aby se také události zúčastnili. Do ragbyové klubovny přijely za zájemci o zapsání do našeho registru zdravotní sestry z olomoucké fakultní nemocnice a do ČNRDD na místě zaregistrovaly 73 dobrovolníků, kteří jsou ochotni zachránit kohokoliv, kdo v budoucnu bude potřebovat. Samozřejmě že se řeč točila kolem nemocné holčičky a všichni svorně vyjadřovali naději, že malá Julinka najde brzy svého dárce.
Ohlasy lidí vyškovské ragbisty nadchly natolik, že se rozhodli, že ve spolupráci s Julinčinou maminkou další zápis do registru dárců dřeně uskuteční na jaře s tím, že dopředu osloví ještě intenzivněji veřejnost a budou se snažit o větší propagaci.

Fotografie vykreslují atmosféru zápisu do registru ve Vyškově.

1
2
3
4
5
6
7
8
9