50 nových potenciálních dárců v Pardubicích

V úterý 6. června 2017 se zapsali do ČNRDD mladí zaměstnanci společnosti Foxconn.

Celá tato akce vznikla z iniciativy Veroniky Nevolové, firemní personalistky, která je momentálně na mateřské dovolené.

Veronika sama k tomu řekla: "Před časem jsem si přečetla na internetu článek o rodině, kde těžká nemoc postihla maminku od rodiny, a jedinou šancí na její záchranu byla transplantace kostní dřeně, tudíž bylo třeba najít pro ni vhodného dárce. Jelikož jsem se nedávno stala matkou, příběh mě oslovil a rozhodla jsem se pro vstup do registru dárců dřeně.

Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala jako personalista ve společnosti Foxconn v Pardubicích. V naší pobočce v Pardubicích pracuje zhruba čtyři tisíce zaměstnanců, značná část jsou mladí lidé, a tak mě napadlo je oslovit... Ve firmě jsem se seznámila se Pavlínou Černohorskou, která měla v podstatě stejný nápad i potřebné nadšení pro věc, proto jsme na akci začaly ustavičně pracovat. O propagaci se postaral Jiří Kalát.

I díky velké podpoře generálního ředitele Allana Keowna byla dárcovská akce velmi úspěšná. Zaregistrovalo se celkem 50 zaměstnanců, z toho 18 zaměstnanců nad 35 let. Těm bude poplatek pro zapsání do registru hradit zaměstnavatel."

1

Skupina zaměstnanců Foxconnu, která měla lví podíl na bezchybné organizaci zápisu zájemců o vstup do Českého národního registru dárců dřeně.

2

Pohovory nad vyplněnými přihláškami dělala se zájemci o vstup hematoložka MUDr. Michaela Kořánová z pražské Ústřední vojenské nemocnice.

3

2 ml krve nezbytné pro analýzu tzv. transplantačních znaků brala bravurně Eva Stašková, sestra z pražské Ústřední vojenské nemocnice.