54 potenciálních dárců během půldne Svatováclavských slavností v Napajedlích

V sobotu 24. září 2016 se mladí účastníci slavnosti mohli na místě registrovat do Českého národního registru dárců dřeně.

Hlavními organizátorkami byly jako vždy na Zlínsku Myriam Farská a Bronislava Otrusinová, sympatizantky Českého národního registru dárců dřeně, v čele se Zdenkou Wasserbauerovou, zlínskou spolupracovnicí registru. Tato skupinka dobrovolnic si začala říkat Rytíři naděje a jejich aktivitou je ve volném čase a bez nároku na odměnu organizovat akce pro získání nových potenciálních dárců kostní dřeně. Rády mezi sebou uvítají další nadšence se stejným cílem, a tak by mohly překročit hranice Zlínského kraje.

Svatováclavské slavnosti v Napajedlích jsou kulturní akcí s celodenním programem pro všechny věkové kategorie. Celým dnem návštěvníky provází historický program, nechybí velký kostýmovaný průvod městem s pochodněmi, mše na počest knížete Václava v kostele sv. Bartoloměje, Jarmarečné hrátky s pouličními zpěvy a tanci na kostelních schodech a hrací stanoviště se středověkými úkoly pro děti. Slavnosti doplňují Farmářský a řemeslný trh na Masarykově náměstí a Slavnosti vína s cimbálovou muzikou a zabijačkou. Slavný místní hřebčín nabízel projížďky na koních, ponících nebo v kočáru, přehlídku plemeníků a exkurze do jindy nepřístupných míst.

Letošní Svatováclavské slavnosti se konaly již posedmnácté, ale poprvé se mohli v rámci nich mladí lidé registrovat do ČNRDD. Příležitost využilo 54 z nich.

Děkujeme všem, kteří se v Napajedlích jakoukoliv měrou podíleli na náboru nových dárců, děkujeme novým dárcům, že se zaregistrovali a dali tak naději těžce nemocným.

Fotografie bez popisků vykreslují atmosféru vstupu do ČNRDD v rámci Svatováclavských slavností 2016.

1

Celé odpoledne vysvětlovala neúnavně sympatizantka ČNRDD Bronislava Otrusinová (vpravo) mladým lidem, proč je důležité vstoupit do našeho registru.

2

Stejně si počínala další příznivkyně Českého národního registru dárců dřeně Myriam Farská (vpravo).

3

Zdenka Wasserbauerová (v popředí vlevo) se jako vždy ujala kontroly vyplněných dotazníků a odpovědí na veškeré dotazy zájemců o vstup do ČNRDD.

4

Vzorek krve odebírala bez nároku na odměnu zdravotní sestra Marcela Slezáková z nemocnice v Uherském Hradišti, nyní na mateřské dovolené.

5

Rovněž plakát pro sobotní odběr vytvořil zdarma grafik Roman Večeřa, který je též autorem loga Rytíři naděje.

6

Oprávněná spokojenost na závěr odpoledne: 54 nově zapsaných dárců rovná se 54 šancí na záchranu života a zdraví vážně nemocného člověka…

7
8
9
10
11
12
13
14
15