Zlínský kraj ocenil své dárce kostní dřeně

Ve středu 21. září 2016 se v prostorách Kongresového centra ve Zlíně uskutečnil charitativní koncert Filharmonie Bohuslava Martinů a Zlínského kraje SPOLEČNĚ POMÁHÁME na podporu dárců kostní dřeně. Záštitu nad koncertem převzal prezident republiky Ing. Miloš Zeman a náměstek hejtmana MUDr. Lubomír Nečas.

Slavnostní středeční podvečer se nesl v příjemné atmosféře již od samého začátku. Moderátorka Alexandra Mynářová, která celým večerem provázela, prozradila, že ze Zlínského kraje darovalo kostní dřeň již 42 osob, bylo tedy zachráněno 42 životů. Postupně bylo na pódiu oceněno 10 nejnovějších dárců kostní dřeně, mezi kterými byli také Libor Slavík a Stanislav Navrátil, kteří úspěšně darovali dřeň dokonce dvakrát! Petra Slavíková, vyléčená pacientka díky transplantaci kostní dřeně, věnovala dárcům děkovný proslov.

MUDr. Lubomír Nečas následně společně s první dámou Ivanou Zemanovou ocenil dárce grafickými listy, které speciálně pro tuto akci vytvořila studentka Střední umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti, Kamila Lenertová. Koncertu se zúčastnila také regionální spolupracovnice ČNRDD Zdenka Wasserbauerová, která dokázala přivést do registru dárců kostní dřeně za svou působnost již více než 10 000 potenciálních dárců.
"Česká republika je v množství registrovaných dárců kostní dřeně stále za státy západní Evropy, je tedy potřebné tuto problematiku podporovat a ocenit ty, kteří překonali svůj strach z bolesti a kostní dřeň darovali. Doufáme, že se nám podaří nadále množství osob v registru zvyšovat. Můžeme poté zachránit více a více životů." řekl MUDr. Lubomír Nečas, náměstek hejtmana. Ten je rovněž jedním z ambasadorů projektu Jedu na dřeň, který ve spolupráci s Barum Rally patří mezi největší akce poslední doby na podporu registru dárců kostní dřeně. Díky tomuto projektu vstoupilo do Českého národního registru dárců již 1252 potencionálních zachránců života. Jana Regnera, který přišel za Barum Rally na pódium, vyprovodili diváci srdečným potleskem.

Poté se již diváci mohli těšit na výjimečné představení Filharmonie Bohuslava Martinů s chlapeckým sborem Boni Pueri. "Celá akce se mimořádně vydařila a povedlo se nám ke všemu ještě vybrat více než 12 000 Kč pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Doufáme, že se nám podaří téma dárcovství kostní dřeně ještě více dostat mezi další občany Zlínského kraje a zachránit tak další životy. Faktorů, které rozhodují při výběru vhodného dárce je opravdu mnoho, čím širší je tedy registr dárců, tím větší je šance na záchranu života. Ještě jednou bych rád všem, kteří se večera zúčastnili, upřímně poděkoval," uzavřel slavnostní večer Lubomír Nečas.

Fotografie bez popisků vykreslují nádhernou atmosféru zlínského galavečera na podporu dárcovství kostní dřeně.

1

Galavečer uváděla moderátorka televize Barrandov Alexandra Mynářová.

2

Manželka prezidenta ČR Ivana Zemanová s náměstkem hejtmana MUDr. Lubomírem Nečasem

3

Ivana Zemanová s radostí předávala grafické listy dárcům kostní dřeně.

4

Slov díků a ocenění se dostalo naší zlínské spolupracovnici Zdence Wasserbauerové.

5

Chlapecký sbor Boni Pueri s Ave Maria dojal všechny přítomné hosty.

6

Filharmonie Bohuslava Martinů si za svůj výkon na závěr zasloužila potlesk ve stoje.

7
8
9
10
11
12