Projekt Jedu na dřeň přivedl do našeho registru dalších 251 potenciálních zachránců života

O víkendu 3. a 4. září 2016 v průběhu Czech Truck Prix v Mostě využili mladí příznivci motoristických závodů možnosti vstoupit na místě do ČNRDD.

Díky akci Jedu na dřeň se během motoristických závodů od srpna 2015 do letošního září podařilo získat celkem 1252 potenciálních dárců kostní dřeně. Letošní ročník Jedu na dřeň připsal na konto registru dárců 681 nováčků během dvou soutěžních víkendů! Díky podpoře Autoklubu ČR se projekt rozrostl a poprvé krom Barum Czech Rally Zlín zavítal i na Czech Truck Prix v Mostě, kde se během dvou dnů podařilo získat 251 nováčků do registru.

Projekt Jedu na dřeň má za cíl rozšířit Český národní registr dárců dřeně a pomoci tak při záchraně pacientů s nemocemi krvetvorby. S nápadem na projekt přišla komunikační agentura Reklamní inženýři, která ho na motoristických soutěžích s podporou Autoklubu ČR realizovala. Projekt se rovněž těší podpory od samotných závodníků a pořadatelů závodů, kteří se sami do registru také zapojují. Na mosteckém Czech Truck Prix vstoupil do ČNRDD pilot týmu Buggyra Adam Lacko.

"Jedu na dřeň, protože každý potřebujeme v životě pomoc. Člověk nikdy neví… Jsem rád, že teď mohu pomoci právě já. Je to otázka jen několika málo minut, tak pomoz taky a pojeď v tom se mnou!" takto motivoval Adam Lacko ostatní fanoušky trucků.

Srdečně vítáme nově zaregistrované v Českém národním registru dárců dřeně a děkujeme týmu agentury Reklamní inženýři za realizaci projektu Jedu na dřeň.

1

Mezi prvními vstoupil do našeho registru Adam Lacko, pilot týmu Buggyra, s Terezou Zajíčkovou, manažerkou Autodromu Most.

2

Párty stan, kde probíhal zápis do registru, naštěstí nešlo přehlédnout.

3

Každý zapsaný do registru měl možnost dát se na památku vyfotit před stanem s upoutávkou, že má dobré srdce.

4

Vyplněné přihlášky do registru s každým zkontrolovala obětavá spolupracovnice registru Zdenka Wasserbauerová.

5

Odběr vzorků krve zajišťovaly sestry transfuzního oddělení mostecké nemocnice.

6

Nic nebolí, zato radost z rozhodnutí vstoupit do registru je veliká – na tom se shodli všichni!