Motorističtí fanoušci na Barum Czech Rally Zlín vzali registraci do ČNRDD útokem

Od pátku 26. 8. do neděle 28. 8. 2016 přivedla akce nazvaná Jedu na dřeň do našeho registru 430 nových potenciálních dárců.
Letošní nábor nových dárců kostní dřeně na zlínské rally navázal na loňský premiérový. Už podruhé se tak Barum Czech Rally Zlín netočila pouze okolo rychlých aut. Své místo si během rally získal i projekt Jedu na dřeň, který má za cíl rozšířit Český národní registr dárců dřeně a pomoci tak zachránit životy pacientů s leukémií. S nápadem využít velké množství mladých lidí na jednom místě, tedy Barum Czech Rally Zlín, uspořádat na místě nábor nových dárců dřeně a rozšířit Český národní registr dárců dřeně přišla zlínská komunikační agentura Reklamní inženýři.

Odběry letos probíhaly střídavě na dvou důležitých místech rally, a to na náměstí Míru ve Zlíně a v otrokovické servisní zóně. V čele se spolupracovnicí našeho registru Zdenkou Wasserbauerovou měli organizátoři projektu během rally plné ruce práce, nasazení se ale vyplatilo.
"Jsem nadšená, že se během čtyř dnů podařilo získat takové množství nových dárců do registru. Statisticky tak už dokážeme pomoci až devíti pacientům, protože průměrně každý 120. registrovaný se stává dárcem," komentuje úspěch akce Z. Wasserbauerová.
"Mám radost, že projekt Jedu na dřeň s podporou Autoklubu ČR pokračuje a těší se pozitivním ohlasům. Fanoušci rally prokázali, že mají srdce na správném místě a není jim lhostejné zdraví ostatních," říká za Barum Czech Rally Zlín zástupce ředitele Jan Regner.
"Vaše aktivita při organizaci náboru během Barum rally je úctyhodná, neboť více než 400 nových dárců za jediný víkend ještě před čtyři lety představovalo nábor za čtvrt roku. Děkujeme!" prohlásil MUDr. Pavel Jindra, Ph.D., vedoucí lékař ČNRDD.
"Lidé mají zájem pomáhat ostatním, ale musí se jim jít naproti. Dárcovství kostní dřeně je bohužel neprávem opředené bolestivými představami, to plyne pouze z nedostatečné informovanosti," vysvětluje Martina Kobližková z agentury Reklamní inženýři.

S velkou radostí jako nejlepší na konec dodáváme, že díky akci Jedu na dřeň se během Barum Czech Rally Zlín v součtu loňského a letošního roku podařilo získat už 1001 potenciálních dárců dřeně!

Fotografie vykreslují víkendovou atmosféru.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12