Hokejoví fanoušci se zapsali do ČNRDD

V sobotu 30. ledna 2016 hokejové utkání Vsetína s Frýdkem-Místkem skončilo výjimečným výsledkem: 75 nových potenciálních dárců dřeně a 20 000 Kč pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně.

Valašský hokejový klub ze Vsetína má za sebou první úspěšnou akci Hokej na dřeň: Při hokejovém zápasu se zapisovalo do Českého národního registru dárců dřeně. Na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně poslal klub výtěžek z prodaných retrodresů včetně 10 % ze vstupného na zápas. Celková částka je 20 000 korun. "Třeba jsme právě zahájili novou tradici," sdělil po zápase jednatel Valašského hokejového klubu Daniel Tobola, sám již dárce kostní dřeně.

Akci si pochvaloval ředitel registru Mgr. Daniel Pagáč, jenž vyzdvihl spojení hokeje a náborové akce na rozšíření registru dárců. "Vážím si VHK Vsetín, že dokázal při hokejových starostech zorganizovat a s hokejem skloubit registraci dárců dřeně. Vše proběhlo bez sebemenších problémů a 75 registrovaných osob je nečekaný a úžasný počet. Jménem ČNRDD velmi děkujeme a vážíme si pomoci všech fanoušků," uvedl. Zlínská spolupracovnice našeho registru Zdenka Wasserbauerová ocenila atmosféru, která v sobotu 30. ledna na vsetínském stadionu panovala: "Ačkoliv nejsem hokejová fanynka, atmosféra na stadionu mě fascinovala, byla doslova elektrizující." Vyjádřila se i k počtu nových dobrovolníků, kteří vstoupili do registru slovy: "Toto jsme nikdo nečekali. 75 nových členů registru, k tomu ještě šest hokejistů a jedna novinářka z minulého týdne ve Vsetínské nemocnici je dohromady už 82 mladých lidí. Je docela možné, že zrovna jeden z nich dá v budoucnu svou kostní dření a tudíž šanci někomu uzdravit se a žít."

Jednatel VHK Daniel Tobola poděkoval frýdecko-místeckému klubu, jehož hráči rovněž nastoupili v retrodresech ze sezony 1990/91, a týmu sestřiček a lékařů ze Vsetínské nemocnice: "Především díky nim proběhly samotné odběry a registrace, jak měly."

Video ZDE

Fotografie bez popisků vykreslují atmosféru vstupu hokejových fanoušků do ČNRDD.

1

O hokejové utkání Vsetín – Frýdek-Místek byl mezi příznivci ledového sportu enormní zájem.

2

Vsetínští hokejisté měli ve chvíli, kdy nastupovali na led, již svůj zápis do registru za sebou.

3

Detail dresu vsetínských hokejistů s logem Českého národního registru dárců dřeně

4

Speciální maxipuk, který byl vyroben u příležitosti akce Hokej na dřeň, vážil minimálně 3 kg.

5

Pracovnice hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice, které se na odběrech podílely, s primářkou MUDr. Janou Pelkovou. Ta v rukou drží speciální maxipuk.

6

(zleva) Ředitel ČNRDD D. Pagáč, stálá spolupracovnice registru Z. Wasserbauerová a jednatel VHK Vsetín D. Tobola s šekem na částku, která díky akci poputuje Nadaci pro transplantace kostní dřeně.

7
8
9
10
11
12
13
14
15