Jubilejní dárce kostní dřeně v českobudějovické nemocnici

V pondělí 7. prosince 2015 na transfuzním oddělení Nemocnice Č. Budějovice a.s. vstoupil do ČNRDD již 7000. dobrovolný dárce.

Tímto dárcem je Marek Švec, 33letý počítačový technik z Jihlavy, který si pro svůj vstup do registru zvolil České Budějovice proto, že odtamtud pochází. Inspirací pro zaregistrování byl Marku Švecovi nedávno vysílaný pořad Českého rozhlasu věnovaný tématu dárcovství kostní dřeně.

Transfuzní oddělení českobudějovické nemocnici patří k zakládajícím členům Českého národního registru dárců dřeně. Dodejme, že je významným členem také díky dlouhodobé spolupráci s ostatními regionálními Náběrovými centry v Táboře, Pelhřimově, Jindřichově Hradci a Písku, a tak přispívá do celkového počtu 61 059 dárců ČNRDD úctyhodnou skupinou dobrovolníků ochotných darovat krvetvorné buňky pro závažně nemocné pacienty.

Již 82 těžce nemocných absolvovalo transplantaci kostní dřeně či periferních kmenových buněk získaných od dobrovolných dárců zaregistrovaných v Jihočeském kraji.

1

Marek Švec při rozhovoru nad vyplněnou přihláškou do registru s MUDr. Janou Vondrákovou, Ph.D., z Dárcovského centra České Budějovice.

2

Před odběrem vzorku krve pro analýzu na transplantační znaky se s Markem Švecem vyfotila na památku také odebírající laborantka Dana Soukupová.

3

A nakonec nový dárce s lékařkou Janou Vondrákovou, laborantkou a sestřičkami českobudějovické hematologie.