Zaměstnanci plzeňské Skupiny ČEZ dali naději těžce nemocným pacientům

Ve čtvrtek 12. listopadu 2015 rozšířilo řady zaregistrovaných dárců kostní dřeně 32 pracovníků ČEZ.
Vstoupit do ČNRDD mohli přímo na půdě firmy, lékařky i zdravotní sestry z hematologicko-onkologického oddělení FN Plzeň si pro vyplněné přihlášky a odběr vzorku krve přišly za nimi.

Dvaatřicet zaměstnanců převážně z plzeňského call centra Skupiny ČEZ "prošlo" nezbytnými úvodními procedurami a rozšířilo tak dárcovský registr. Prvním zaregistrovaným ten den byl Filip Schneberger, operátor call centra ČEZ Zákaznické služby. Na otázku, proč se rozhodl takto podpořit ČNRDD, odpověděl: "Přijde mi to jako dobrá věc. Nic mě to nestojí a mohu někomu pomoci. Sleduji podobné akce na intranetu a ani teď jsem s rozhodnutím neváhal."

O nábor těchto nových dárců se postaral zřizovatel našeho registru Nadace pro transplantace kostní dřeně, která dlouhodobě spolupracuje s Nadací ČEZ. "Každá pomoc a spolupráce je pro nás velmi důležitá. Vážíme si vzájemné důvěry a snad již i jakési pomyslné tradice v podobě pravidelné podpory Nadace ČEZ pro naše aktivity, kdy samozřejmě každý finanční prostředek navíc nám umožňuje více rozšířit naše působení," řekl předseda správní rady Nadace pro transplantace kostní dřeně a zástupce primáře hematologicko-onkologického oddělení FN Plzeň doc. Samuel Vokurka, Ph.D.

Nadace ČEZ finančně přispívá Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Díky tomu se daří zvyšovat počet dobrovolných dárců zapsaných v ČNRDD a uhradit základní vyšetření jejich transplantačních znaků. Toto vyšetření totiž není hrazeno žádnou ze zdravotních pojišťoven a stojí 1 500 korun. "Zdraví máme každý jen jedno, a pokud je to jen trochu možné, měli bychom pomáhat těm, kteří to potřebují. Velmi nás potěšil zájem našich zaměstnanců, z nichž někteří neváhali jet kvůli zapsání do registru až z Kolína," uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Fotografie vykreslují atmosféru vstupu zaměstnanců Skupiny ČEZ do ČNRDD.

Video ZDE
1
2
3