Vsetínský nábor do našeho registru dopadl na výbornou

Sto třicet šest lidí z celého Valašska se přišlo v úterý 15. září 2015 zapsat do registru dárců kostní dřeně. Přišli tak dát na vědomí, že jsou připraveni pomoci, pokud některý těžce nemocný bude potřebovat k záchraně života právě jejich kostní dřeň. Nejvíce příchozích bylo z řad studentů – tentokrát všech vsetínských středních škol a vyšší odborné školy zdravotnické, ale také z mnoha podniků. Mezi příchozími byl rovněž známý lyžař olympionik Martin Vráblík. Velké díky patří všem, kteří se přišli do ČNRDD zapsat; speciální poděkování pak studentkám Vyšší odborné školy zdravotnické Vsetín, které nejenže do registru samy vstoupily, ale také navíc pomáhaly při organizaci celé akce.

"Dozvěděl jsem se o možnosti vstoupit do registru dárců kostní dřeně přímo tady ve Vsetíně a vůbec jsem neváhal. Je to pár dnů, co jsem slyšel o příběhu malého děvčátka, které potřebuje kostní dřeň. Pokud bych mohl touto cestou pomoci, rád bych to udělal. Přijde mi to jako maličkost, samozřejmost, přitom to někomu může zachránit život," komentoval třiatřicetiletý Martin Vráblík, bývalý český reprezentant v alpském lyžování, který se zúčastnil zimních olympijských her v letech 2006, 2010 a 2014.

Na první vsetínský nábor do registru dárců kostní dřeně přišli i lidé z Vodovodů a kanalizací Vsetín, ze společností Indet Safety Systems, TES Vsetín, Austin Detonator, WOCO STV, ale také ON Semiconductor z Rožnova pod Radhoštěm, městští úředníci ze Vsetína, Valašského Meziříčí, Zubří, mnoha dalších podniků a škol. Mezi příchozími bylo hned několik manželských párů, kteří se na hematologicko-transfuzní oddělení Vsetínské nemocnice dostavily i se svými potomky. "Slyšeli jsme výzvu a rádi jsme přišli," komentovala Michaela Vávrová z Bystřičky, která se do registru zapsala společně s manželem Janem. Roční Vanesska trpělivě čekala, než rodiče vyplní dotazník a absolvují odběr.

"Je výborné, že se nábor ve Vsetíně vydařil a přišlo tolik lidí," komentovala událost propagátorka dárcovství dřeně a stálá spolupracovnice registru ve Zlínském kraji paní Zdenka Wasserbauerová, která přivedla do registru již více jak sedm tisíc potenciálních dárců!

Nejlepší zpráva na konec: Vsetínská nemocnice a.s. chce pokračovat v pravidelném náboru i náborových akcích. Děkujeme!

Fotografie bez popisků vykreslují atmosféru vsetínského náboru.

1

Mezi prvními se ve Vsetíně zaregistroval olympionik Martin Vráblík. Své rozhodnutí vnímá jak samozřejmost.

2

Michaela Vávrová z Bystřičky se do registru zapsala i s manželem Janem. Roční Vanesska může být na své rodiče pyšná.

3

Chvílemi se na zaregistrování v ĆNRDD musela ve Vsetíně vystát fronta. Přesto zápis nikdo nevzdal!

4

Studentky vyšší odborné školy zdravotnické nejdřív do registru samy vstoupily...

5

… a pak hned pomáhaly při organizaci celé velkolepé vsetínské akce.

6

První várka odebraných vzorků krve putuje do chladicího boxu. Brzy přijdou v Olomouci na řadu analýzy vzorků a evidence v počítači.

7
8
9