Motorističtí fanoušci na Barum Czech Rally Zlín vzali registraci do ČNRDD útokem

Od pátku 28. srpna do neděle 30. 8. 2015 přivedla akce nazvaná Jedu na dřeň! do našeho registru 571 nových potenciálních dárců.

Před rokem mi na leukémii zemřel přítel. Můj bratranec nezvládl boj s leukémií. Dělám to přece i pro své děti, kdyby někdy... S takovými i jim podobnými důvody se po celý víkend zapisovali lidé ve Zlíně a Otrokovicích do Českého národního registru dárců dřeně. Díky akci s názvem Jedu na dřeň! se během Barum Czech Rally Zlín podařilo získat 571 nových potenciálních dárců kostní dřeně. Zájem předčil veškeré očekávání a dokázal, že fanouškům motosportu není empatie cizí.

Ve dnech, kdy se celým Zlínským krajem proháněla rally auta v rámci Barum Czech Rally Zlín, objevil se na náměstí ve Zlíně a v servisní zóně v Otrokovicích mnohem méně nápadný projekt, který pro náš registr navrhla a také realizovala komunikační agentura Reklamní inženýři ze Zlína. Na dvou odběrných místech probíhal zápis do našeho registru díky zdravotním sestrám ze společnosti Imalab spolu s dobrovolnicemi Zdenkou Wasserbauerovou a Myriam Farskou. Ty všechny měly během víkendu plné ruce práce, jejich maximální nasazení se ale vyplatilo.

"Jsem nadšená, že se během jediného víkendu podařilo získat takové množství nových potenciálních dárců do registru. Statisticky tak dokážeme pomoci pěti pacientům, protože průměrně každý 120. registrovaný se stává dárcem," komentuje úspěch akce paní Wasserbauerová. "Díky Jedu na dřeň! se během ´barumky´ do registru zapsalo 571 lidí, což je téměř 1 % z těch, kteří až dodnes v registru byli a nabírali jsme je několik let," usmívá se nad zájmem návštěvníků.

"Nápad na Jedu na dřeň! vznikl v naší agentuře Reklamní inženýři. Akci jsme připravovali spolu s organizátory ´barumky´ několik měsíců. Tři týdny před akcí jsme spustili pečlivě naplánovanou komunikační kampaň, která zafungovala nad očekávání a podařilo se nám mladé lidi do 35 let kreativní kampaní oslovit," vysvětluje genezi projektu Lenka Blažková z agentury Reklamní inženýři.

Registr dárců zažil o víkendu nápor, jaký dlouho nepamatuje, a dneškem platí, že každý stý člen Českého národního registru dárců dřeně pochází z Barum Czech Rally Zlín 2015, jejíž organizátoři projektu věnovali nemalé úsilí.

Díky velkému zájmu o zápis organizátoři projektu Jedu na dřeň! zvažují opakované čtvrtletní odběry ve Zlínském kraji. Informace o těchto odběrech a dalších akcích projektu budou dostupné na stránkách: www.jedunadren.cz a na facebooku: www.facebook.com/Jedunadren

Video ZDE Video ZDE

Fotografie bez popisků vykreslují víkendovou atmosféru.

1

Reklamní inženýři s naší spolupracovnicí Zdenkou Wasserbauerovou (blondýna uprostřed) těsně před zahájením akce

2

Mezi prvními vstoupil do ČNRDD jezdec rally Roman Kresta.

3

Řady potenciálních dárců kostní dřeně rozšířila rovněž navigátorka Karolína Jugasová.

4

Hned v zpočátku náběrů šel zaměstnancům Continental Barum z Otrokovic příkladem jejich ředitel Libor Láznička.

5

Následoval ho Jan Regner, zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín.

6

Závodník Alex Kihurani z USA jel letos jen exhibičně. Má leukémii a čeká na vhodného dárce dřeně...

7

Do ČNRDD vstupovali také strážníci městských policií Otrokovic a Zlína.

8

Sestry z laboratoří Imalab nabíraly krev zcela bezbolestně a s úsměvem.

9

Do našeho registru hned první den vstoupili i pořadatelé Barum Czech Rally Zlín.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24