Hasiči pokořili Bartoloměje a vstoupili do ČNRDD

V sobotu 11. července 2015 nejzdatnější hasiči Česka vyběhli v plné hasičské na slavnou plzeňskou katedrálu a nakonec někteří z nich vstoupili do našeho registru.

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje ve spolupráci s Hasičským sportovním klubem a Českou hasičskou sportovní federací pořádal soutěž, kdy šedesátka hasičů ukázala sama sobě a především svým kolegům i širokému publiku, co dokáže!

Každý soutěžící musel zvládnout náročné silové disciplíny, kdy se na čas běhalo například s 80kilovou figurínou, napojovaly se hadice, pak naopak odpojovaly a rolovaly, přeskakovaly se překážky, lezlo po lešení apod. Po této fyzicky náročné části závodníci ještě museli zvládnout výstup v plné hasičské k ochozu kostelní věže katedrály sv. Bartoloměje, který je ve výšce 62 m (301 schodů!)

O tom, jak byla soutěž atraktivní, svědčí i skutečnost, že se do Plzně sjeli hasiči z celé republiky. Soutěže se zúčastnili i ti, kteří v obdobných soutěžích reprezentují naši republiku ve světě. Mezi nimi byli i úřadující mistři světa. Kromě toho, že se bylo na co dívat a komu fandit, i každý z diváků si mohl vysloužit obrovský obdiv. Již potřetí v historii se v srdci Plzně představil projekt "Nemusíš být hasič, aby ses stal hrdinou", v rámci kterého se onen den do našeho registru dárců kostní dřeně zapsalo 21 nových hrdinů. 

Na snímcích 1, 2, 3 vidíte momentky z náročných závodů, na fotografiích 4, 5, 6 záběry ze zápisu do Českého národního registru dárců dřeně.

1
2
3
4
5
6