Mediální pomoc našemu registru skončila krásným výsledkem

V úterý 14. července 2015 ukončila TV Nova dvouměsíční podporu dárcovství kostní dřeně. V průběhu dvou měsíců diváci televize NOVA několikrát zhlédli spot Zapište se někomu do života. V emotivním třicetivteřinovém klipu účinkovala sportovní moderátorka Inna Puhajková a holčička Anička. Anička hledala vhodného dárce kostní dřeně pro svou nemocnou maminku, Inna vyzývala diváky, aby vstoupili do ČNRDD.

Kromě vysílání spotu TV Nova prezentovala téma dárcovství kostní dřeně i v pěti velice zdařilých reportážích (odvysílaných v rámci večerních Televizních novin) a v reportáži ze vstupu Inny Puhajkové do ČNRDD ve Snídani s Novou, v pořadech Volejte Novu, Na baru a Víkend. Výrazným činem v mediální podpoře byla Snídaně s Novou speciál 3. června věnovaná celá našemu registru.

Od 14. května do 14. července se do ČNRDD zaregistrovalo 3127 potenciálních dárců. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku to je přibližně 2,5 násobek. Spot Zapište se někomu do života zveřejněný na youtube.com za zmíněné dva měsíce vidělo 3045 návštěvníků internetu. Během oněch dvou měsíců rovněž výrazně vzrost počet sympatizantů našeho facebooku – o 744 lidí. Zvýšila se také návštěvnost našeho webu coby stěžejního média Českého národního registru dárců dřeně. Za všechny výsledky jsme velice rádi!

Děkujeme TV Nova za prostor, jaký nám charitativně poskytla!

Ve fotogalerii si připomeňme zásadní momenty dvouměsíční mediální podpory. Spot Zapište se někomu do života ZDE

1

Ambasadorkou mediální pomoci TV Nova se stala moderátorka Inna Puhajková. Bezplatně účinkovala ve spotu Zapište se někomu do života, také nadšeně vstoupila do registru! Na snímku při rozhovoru s lékařkou nad vyplněným dotazníkem.

2

Spot se točil koncem dubna 2015 v pražském kunratickém lese. Hlavní postavou klipu je Anička hledající vhodného dárce dřeně pro nemocnou maminku...

3

Režie spotu se ujal Michael Kaboš z filmové společnosti KABOS film & media. Ovládl zároveň i kameru.

4

"A máme to!" Inna s Aničkou šťastně po posledním záběru, když jim zpovzdálí ukázal režisér palec nahoru.

5

V živém vysílání Snídaně s Novou speciál 3. června měli diváci možnost se o tématu dárcovství kostní dřeně dozvědět vše!

6

Co je vlastně kostní dřeň a jak probíhá její transplantace, hovořili Ve Snídani speciál MUDr. Jana Navrátilová a MUDr. Pavel
Jindra, Ph.D., oba z ČNRDD.

7

Jak dochází k odběru na tzv. separátoru, vysvětlil v pořadu dárce Michal Vrabec. Vlevo od něj vyléčená pacientka Petra Mauerová s dcerou Vendulkou.

8

Po celou Snídani speciál mohli zaměstnanci Novy i kdokoliv další vstoupit na místě do ČNRDD. Jedním z prvních byl moderátor Sportovních novin Martin Čermák.

9

Při Snídani s Novou speciál se zaregistrovali i její moderátoři Hana Mašlíková a Petr Říbal. A hned se začali těšit, že se z nich co nejdříve stanou dárci kostní dřeně!

10

Velký ohlas měla reportáž odvysílaná na konci května věnovaná dvojnásobnému dárci Karlu Lhotkovi z Českých Budějovic. (Na snímku z galavečera Poděkování dárcům roku 2013 – uprostřed.)

11

O krásném pocitu ze záchrany lidského života se v další reportáži podělila dárkyně Jana Lukešová z Chebu. (Na snímku vlevo z galavečera Poděkování dárcům 2012 při osobním seznámení s Jitkou Severovou, které před 10 roky darovala část své kostní dřeně.)

12

V rámci pořadu Víkend byla odvysílána emotivní reportáž o dárci Jiřím Palečkovi z Liberce a jeho čekání na seznámení s dívenkou, které před 10 lety zachránil život svými buňkami z kostní dřeně. (Na snímku z galavečera Poděkování dárcům 2014 po osobním seznámení se zachráněnou Kačenkou.)