Dny lidí dobré vůle na Velehradě

V sobotu 4. července 2015 a v neděli 5. 7. se mladí účastníci cyrilometodějské poutě na Velehradě mohli registrovat v ČNRDD. Odběry vzorků krve a vyplňování dotazníků probíhaly ve staré zdejší škole. Zdravotní sestry a MUDr. Yvetta Stavařová, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení nemocnice ve Zlíně se po oba dva dny nezastavily!

Na zápisy do ČNRDD se přišel na Velehradě podívat také jeden z patronů programu dárcovství kostní dřeně biskup Václav Malý. Na svém facebooku k tomu napsal: "Prožil jsem nádhernou chvíli na Velehradě v neděli 5. 7. po hlavní mši sv. při návštěvě prostor, kde stáli v zástupu radostní a usměvaví lidé na odběr krve, aby se tak zařadili mezi dárce kostní dřeně. Milé zdravotní sestry a ochotní dárci - mnozí opravdu mladí - vytvořili atmosféru autentické evangelijní blízkosti a vstřícnosti. Díky!" Všudypřítomná pozitivní nálada na cyrilometodějské pouti a nadšení mladých pro náš registr přinesly nečekaný výsledek – 388 nově zapsaných potenciálních dárců kostní dřeně!

Děkujeme všem, kteří do registru na Dnech lidí dobré vůle vstoupili, samozřejmě i těm, kteří se na organizaci odběrů jako dobrovolníci podíleli!

1

Ve staré velehradské škole se tentokrát nedávaly známky. Dávala se naděje, že mezi nově zaregistrovanými se najde ten, na jehož kostní dřeň někdo už netrpělivě čeká...

2

Pořádný ruch a shon vládl ve třídě, kde dobrovolné zdravotní sestry odebíraly vzorky krve.

3

Sestřičky nejenže napíchly každou žílu bezbolestně, ale musely také pracovat maximálně soustředěně. Za žádnou cenu nesmí být vzorky zaměněny!

4

Atmosféra velehradské akce pro zvýšení počtu potenciálních dárců kostní dřeně.

5

Atmosféra velehradské akce pro zvýšení počtu potenciálních dárců kostní dřeně.

6

Atmosféra velehradské akce pro zvýšení počtu potenciálních dárců kostní dřeně.

7

Zdravotní sestřička Zuzana Krchňavá nabírá krev své sestře Věře Kapounkové, vedle ní sedí a na odběr čeká Klárka - dcera paní Kapounkové a tudíž neteř sestřičky Krchňavé. Prostě rodinná sešlost!

8

Na nábor při cyrilometodějské pouti se po oba dva dny přijel osobně podívat ředitel ČNRDD Mgr. Daniel Pagáč. Vedle něj spoluorganizátorka akce Bronislava Otrusinová z Boršic a MUDr. Yvetta Stavařová, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení nemocnice ve Zlíně.

9

Organizátory velehradského zápisu do ČNRDD přišel pozdravit také náš patron biskup Václav Malý (3. zleva). Kolem něj na snímku další úžasní lidé, kteří se na náročné akci podíleli: (zleva) J. Severová, M. Farská, A. Haloda, L. Gabrielová, J. Baštincová, (dole) P. Gabriel, děti Barunka a Olinka Halodovy.