Mediální podpora našemu registru vstoupila do druhé poloviny

V neděli 14. června 2015 to byl přesně měsíc, kdy televize NOVA začala vysílat spot Zapište se někomu do života.
V emotivním třicetivteřinovém spotu účinkuje sportovní moderátorka televize NOVA Inna Puhajková a holčička Anička.
Anička hledá vhodného dárce kostní dřeně pro svou nemocnou maminku, Inna vyzývá diváky, aby vstoupili do ČNRDD.

Vysíláním spotu však mediální podpora nekončí! TV Nova prezentovala téma dárcovství kostní dřeně i v několika reportážích (odvysílaných v rámci večerních Televizních novin) včetně reportáže ze vstupu Inny Puhajkové do ČNRDD ve Snídani s Novou (25. 5.), v pořadech Volejte Novu (16. 5., 6. 6.), Na baru (20. 5.) a Víkend (19. 5.). Výrazným činem v mediální podpoře byla Snídaně s Novou speciál dne 3. 6.

Celá tříhodinová Snídaně s Novou ve středu 3. června byla věnovaná dárcovství kostní dřeně. Diváci měli možnost se o tématu dozvědět vše! V živém vysílání z prostranství před budovou televize Nova hovořili postupně dárci kostní dřeně, pacientky, které se díky transplantace kostní dřeně zcela vyléčily, a samozřejmě lékaři.

Foto ze Snídaně s Novou speciál Spot Zapište se někomu do života ZDE

1

Snídaně s Novou se vysílala ze stanu na prostranství před televizní budovou na pražském Kříženeckého náměstí. Ve vedle stojící sanitce z Ústřední vojenské nemocnice v Praze se zájemcům o vstup do ČNRDD brala ampulka krve.

2

O tom, co to je vlastně kostní dřeň a jak probíhá její transplantace, hovořili MUDr. Jana Navrátilová, vedoucí Koordinačního centra ČNRDD, a MUDr. Pavel Jindra, Ph.D., vedoucí lékař Českého národního registru dárců dřeně.

3

O dojmy z dárcovství kostní dřeně se s diváky podělil Ing. Tomáš Cigánek, který daroval své buňky odběrem z kosti pánevní. Pohled "z druhé strany" pak poskytla Mgr. Alexandra Šusterová, úspěšně vyléčená pacientka díky transplantaci kostní dřeně.

4

O tom, jak probíhá odběr na tzv. separátoru, hovořil dárce Michal Vrabec. Vlevo od něj vyléčená pacientka Petra Mauerová s dcerou Vendulkou, která divákům vyprávěla, co si pamatuje z maminčiny nemoci.

5

O nemocích krve se diváci mohli více dozvědět od pplk. MUDr. Miloše Bohoňka, Ph.D., primáře Oddělení hematologie a krevní transfuze Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

6

Snídani s Novou speciál moderovali Hana Mašlíková a Petr Říbal. Na snímku s MUDr. Pavlem Jindrou, Ph.D., vedoucím lékařem ČNRDD, a Karlem Lhotkou (vlevo) – dvojnásobným dárcem kostní dřeně.

7

Po celou Snídani speciál mohli zaměstnanci Novy i kdokoliv další vstoupit na místě do ČNRDD. Jedním z prvních byl moderátor Sportovních novin Martin Čermák.

8

Do ČNRDD vstoupil i moderátor Petr Suchoň. Na snímku s lékařem ÚVN v Praze MUDr. Dominikem Kutáčem, který s každým zájemcem o registraci provedl krátký rozhovor o jeho zdravotním stavu.

9

Moderátorka Gabriela Partyšová projevila velký zájem o činnost ČNRDD. Do registru již ale vstoupit nemůže (je 35+), a tak se vyptávala na jiné formy pomoci hemato-onkologickým pacientům.

10

Na Novu přijeli mladí lidé z celé Prahy. Někteří z ještě větší dálky! Mladý muž vlevo se svěřil, že přijel z Chomutova, vyrážel z domova na vlak proto už ve čtyři hodiny ráno. Měl velký obdiv všech přítomných!

11

Uznání všech sklidila také sestřička Sabina Beránková. Za to, že bere krev tak, že kdo se nedívá, nepozná, že už dal!

12

Posledními, kdo se ráno 3. června při Snídani s Novou speciál zaregistrovali, byli její moderátoři Hana Mašlíková a Petr Říbal. A hned se začali těšit, že se z nich co nejdříve stanou dárci kostní dřeně.